ul. Czereśniowa 24, 71-085 Szczecin

Foie przeciwsłoneczne zewnętrzne, lustrzane

Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne  to obecnie najczęściej montowane  przez nas folie  w celu redukcji temperatury w pomieszczeniach. Charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacji termicznej. Zimą w pewnym stopniu zapobiegają utracie ciepła. Są odporne na warunki atmosferyczne i zarysowania ( gwarancja od 5 do 8 lat ).

Obecnie w budownictwie stosowane są oprócz tradycyjnych szyb zespolonych z argonem, pakiety szybowe dwukomorowe i trzykomorowe. Jedynym bezpiecznym ( brak możliwości popękania szkła ) dla szyb rozwiązaniem obniżenia temperatury w pomieszczeniu przy zastosowaniu takich szkleń są folie zewnętrzne. Redukują one temperaturę na pierwszej tafli szkła, skutecznie zapobiegając nagrzewaniu się szyby i przedostaniu się promieni słonecznych do wnętrza budynku. Jednocześnie , w zależności od wybranego koloru folii i stopnia przyciemnienia, wpuszczają do pomieszczenia  dużą ilość naturalnego światła. Są idealnym uzupełnieniem klimatyzacji. W zależności od wielkości szyb i izolacji budynku mogą obniżyć temperaturę nawet o 10 stopni Celsjusza.

Folie zewnętrzne możemy ogólnie  podzielić na dwie  grupy:

  • folie lustrzane zewnętrzne,
  • folie zewnętrzne ceramiczne i innowacyjne.

Folie lustrzane zewnętrzne dostępne są w różnych stopniach:
przepuszczalności światła (5%, 15%, 20%, 35%, 50%)
i w różnych kolorach (srebrny, grafitowy, niebieski, miedziany, brązowy).

Gdzie sprawdzają się folie zewnętrzne?

Folie lustrzane zewnętrzne   optymalnie redukują temperaturę, pozwalając uzyskać jednocześni efekt np.: lustra weneckiego przy jednoczesnej dużej ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Są najczęściej stosowane w biurach, halach produkcyjnych, bankach czy szpitalach.

Jak dobrać kolorystykę folii?

Chcąc dopasować kolorystykę szyb do kolorystyki stolarki okiennej lub elewacji budynku można sięgnąć oczywiście po jedną z wielu opcji  kolorystycznych folii lustrzanych.

W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać niesamowity efekt wizualny przy jednoczesnej maksymalnej redukcji temperatury w budynku w sposób bezpieczny dla obecnie stosowanych pakietów szybowych. Bez względu na to czy są to szyby jedno, dwu czy trzykomorowe.

Zalety folii przeciwsłonecznych

Redukcja promieniowania UV

Blokują 99% promieni UV

Redukcja promieniowania UV

folie przeciwsłoneczne znacząco zmniejszają ilość promieniowania ultrafioletowego (UV) przenikającego przez okna.

Ograniczenie nagrzewania

Pomagają kontrolować temperaturę

Ograniczenia nagrzewania

Folie przeciwsłoneczne pomagają kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczeń, ograniczając nagrzewanie się przestrzeni w słoneczne dni. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do chłodzenia pomieszczeń, co ma pozytywny wpływ na rachunki za prąd i środowisko.

Redukcja odbicia światła

Zmniejszają odbicie światła

Redukcja odbicia światła

folie przeciwsłoneczne zewnętrzne zmniejszają odbicie światła, co poprawia widoczność na zewnątrz i minimalizuje odblaski na monitorach, telewizorach i innych powierzchniach odbijających światło.

Prywatność

Pozwalają zachować prywatność

Prywatność

niektóre folie przeciwsłoneczne mają właściwości lustra weneckiego, co pozwala na zachowanie prywatności. Można nimi zabezpieczyć okna przed ciekawskimi spojrzeniami.

Estetyka

Dostępne w różnych odcieniach i wzorach

Estetyka

folie przeciwsłoneczne są dostępne w różnych odcieniach i wzorach, co pozwala dostosować je do wyglądu budynku. Mogą również poprawić estetykę fasady.

Oszczędności energetyczne

Pomagają obniżyć zużycie energii

Oszczędności energetyczne

Dzięki ograniczeniu przegrzewania pomieszczeń, folie przeciwsłoneczne zewnętrzne pomagają obniżyć zużycie energii i koszty związane z klimatyzacją, co przekłada się na oszczędności.

Trwałość

Odporne na działanie warunków atmosferycznych

Trwałość

Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne są zazwyczaj trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych, co sprawia, że są długoterminowym rozwiązaniem.

Montaż folii przeciwsłonecznych zewnętrznych

Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów  i ustalenie rodzaju folii według oczekiwań  Klienta. Na podstawie tych czynności przedstawiamy kosztorys montażu który obejmuje: ułożenie folii, materiał i ewentualny koszt dojazdu jeśli usługa ma być wykonana poza Szczecinem. Pomiar i doradztwo jest oczywiście bezpłatne.

Aby uzyskać jak najdłuższą gwarancję na wykonaną  usługę  folia zewnętrzna musi spełniać po wykonanej usłudze jeden główny warunek : krawędzie folii muszą być „ wpuszczone” od strony zewnętrznej pod listwy przyokienne. W większości przypadków ( stolarka aluminiowa i  PCV ) w celu wykonania usługi , szyby obracamy w ramach tak aby strona zewnętrzna szyby była w pomieszczeniu ( taka ingerencja nie ma wpływu na gwarancję okien ). Pozwala to na bezpyłowe pokrycie całej tafli szkła folią. Po obróceniu szyby do pozycji pierwotnej krawędzie folii od strony zewnętrznej są pod uszczelkami. Nie działają na nie warunki atmosferyczne ( szczególnie deszcze i zimą lód ) co pozwala na uzyskanie maksymalnej gwarancji udzielanej przez producenta folii .

W sytuacji gdy mamy do czynienia ze stolarką drewnianą  szyb nie wyciągniemy z ram ponieważ będzie to się wiązać z utratą gwarancji na okna. Folie trzeba montować od strony dworu , docinając folie do uszczelek. Nasza firma w tym przypadku daje maksymalnie 3 lata gwarancji.