ul. Czereśniowa 24, 71-085 Szczecin

Folie matowe i dekoracyjne

Foli matowe imitują szkło piaskowane. Blokują widoczność  na zewnątrz i do wewnątrz pomieszczenia. Służą do zapewnienia stuprocentowej prywatności. Zapewniają całkowity brak wglądu do pomieszczeń nie ograniczając jednocześnie dostępu światła dziennego ( ponad 90% przepuszczalności światła ).

Wieczorem, gdy w pomieszczeniu jest zapalone światło, w dalszym ciągu spełniają swoją funkcję. Dzięki temu z powodzeniem stosowane są w gabinetach lekarskich, pływalniach, szatniach , na szybach łazienkowych czy kabinach prysznicowych.

Występują w  trzech kolorach: białym, grafitowym i brązowym. Przy oknach wychodzących na zewnątrz budynku i nasłonecznionych jedyną bezpieczną opcją  dla szyb zespolonych z argonem jest wersja biała . Posiada  najmniejszą absorpcję promieni słonecznych  dzięki czemu  szkło nie popęka.

Przy szybach jednokomorowych starszych niż 5 lat   lub  przy szkle pojedynczym hartowanym można z powodzeniem stosować każdą wersję kolorystyczną.

Dzięki swoim parametrom technicznym  i właściwościom optycznym folia matowa często stosowana jest przez  firmę Folglas  na szybach hal gimnastycznych. Dzięki temu że rozprasza światło przy jednoczesnym  redukowaniu temperatury jest idealnym rozwiązaniem  dla tego typu obiektów. W znacznym stopniu poprawia  jakość  prowadzonych zajęć sportowych i komfort szkolnych apeli.

 

Zalety folii matowych

Folie dekoracyjne

Folie dekoracyjne  w odróżnieniu od folii matowych nie mają jednolitej struktury. Posiadają wzory  florystyczne, abstrakcyjne, geometryczne , linie pionowe lub poziome. Występują w różnych kolorach. Mogą stanowić element dekoracyjny jak również  utrudnić  wgląd do pomieszczenia.

Cała gama posiadanych przez nas folii dekoracyjnych pozwoli na nadanie szkleniom w Państwa biurach czy domach niepowtarzalnego charakteru lub spełnienia określonej , praktycznej funkcji .