ul. Czereśniowa 24, 71-085 Szczecin

Folie ceramiczne i innowacyjne

Folie lustrzane ceramiczne i innowacyjne są produkowane według najnowszych technologii. Związki ceramiczne użyte przy tego rodzaju foliach pozwalają  na maksymalną redukcję temperatury  przy jednoczesnej maksymalnej transparentności folii. To znaczy że folia zewnętrzna bezbarwna lub dająca efekt lekkiego przydymienia redukuje temperaturę na poziomie folii lustrzanej o przepuszczalności światła 35% , czyli dość mocnego lustra zewnętrznego.

Folie ceramiczne  są  znacznie droższe niż folie lustrzane , ale ze względu na swoją transparentność  są często stosowane w budynkach nad którymi pieczę sprawuje urząd konserwatora zabytków ( budynki  o znaczeniu historycznym bez możliwości ingerencji w architekturę zewnętrzną )  lub w domach jednorodzinnych. Obecnie w budynkach mieszkalnych stosowane są coraz większe szklenia a właściciele chcąc obniżyć temperaturę w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu chcą jednocześnie zachować naturalny wygląd szyby.

Folia ceramiczna na okno — czym jest i co daje?

Folia ceramiczna na okno to rodzaj specjalnej folii ochronnej, przeznaczonej do nakładania na szyby okienne w celu poprawy ich właściwości termicznych, ochrony przed promieniowaniem słonecznym oraz zwiększenia prywatności. Folie lustrzane ceramiczne i innowacyjne są produkowane według najnowszych technologii — zapewniają maksymalną redukcję temperatury przy jednoczesnej maksymalnej transparentności folii. Wykonane zazwyczaj z ceramicznych lub krzemianowych cząstek, tworzą cienką, ale trwałą warstwę ochronną.

Ponadto posiadają bezbarwną, przezroczystą powierzchnię, której nie widać na szybie. Choć folie ceramiczne są droższe od tradycyjnych folii przeciwsłonecznych, to ich innowacyjne właściwości i długowieczność sprawiają, że są coraz bardziej popularnym wyborem. Inwestycja w folię ceramiczną zwraca się w dłuższej perspektywie, przynosząc korzyści w postaci oszczędności energii, komfortu termicznego i prywatności.

Korzyści z instalacji folii ceramicznych na szybach

Jedną z zalet zastosowania tego rodzaju folii jest redukcja promieniowania słonecznego, co jest szczególnie istotne w okresie letnim. Dzięki niej, wnętrza nie nagrzewają się nadmiernie, zapewniając tym samym odpowiedni komfort termiczny. Folia ceramiczna odbija znaczną część promieniowania podczerwonego (IR), czyli ciepła słonecznego. Dzięki temu temperatura wewnątrz pomieszczenia może być nawet o kilka stopni niższa niż na zewnątrz. Ponadto folia zapewnia zwiększenie prywatności, nie ograniczając przy tym dostępu światła dziennego. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dyskrecję, ale nie chcą rezygnować z jasnych i przestronnych pomieszczeń. 

Warto dodać, że może też zredukować odblaski na powierzchniach wewnątrz budynku. Choć folie ceramiczne są znacznie droższe od folii lustrzanych, to coraz więcej osób się na nie decyduje. Ze względu na swoją transparentność wykorzystują ją zarówno konserwatorzy zabytków (w budynkach o znaczeniu historycznym), jak i właściciele mieszkań czy domów jednorodzinnych. Decydując się na folie ceramiczne na okna, stawiasz na funkcjonalne i trwałe rozwiązanie. To opcja, która nie tylko przynosi natychmiastowe korzyści, ale także zapewnia długoterminową satysfakcję, odpowiadając na Twoje potrzeby i zapewniając komfort na co dzień.

Folie ceramiczne na szybach i oknach — nowoczesność i funkcjonalność Twojego budynku

Montaż folii ceramicznej warto powierzyć specjalistom, ponieważ wymaga precyzji i dokładności. Folia powinna zostać zaaplikowana równomiernie, tak by nie wystąpiły na niej pęcherze powietrza. Jako firma Folglas posiadamy 25-letnie doświadczenie w branży, w zakresie instalacji folii okiennych i samochodowych. Oferujemy swoim klientom nie tylko folie wysokiej jakości sprawdzonych producentów, ale również fachowy montaż, dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przed założeniem folii doradzamy w wyborze optymalnego rozwiązania. 

Natomiast po montażu służymy poradą i wskazówkami, jak dobrze dbać o jej konserwację, aby folia jak najdłużej zachowała swój dobry stan i estetyczny wygląd. Nasze usługi kierujemy do szerokiego grona odbiorców – zajmowaliśmy się montażem folii okiennych i samochodowych zarówno dla osób prywatnych i firm, jak i szpitali, jednostek wojskowych, czy urzędów. Zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową oraz telefoniczną — odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące montażu folii okiennych i samochodowych.